logo

CORP PROFESORAL

Efectivele de elevi la Scoala Gimnaziala Sieut:

  1. SIEUT
    prescolar - 24 elevi
    primar - 35 elevi
    gimnazial - 72 elevi
  2. SEBIS
    prescolar - 30 elevi
    primar - 55 elevi
    gimnazial - 45 elevi
  3. RUSTIOR
    prescolar - 18 elevi
    primar - 22 elevi
  4. LUNCA
    prescolar - 13 elevi
    primar - 27 elevi

ACTIVITATEA ELEVILOR

Elevii scolii noastre desfasoara activitati scolare zilnice, participa la concursuri scolare, desfasoara activitati extrascolare ca: concursuri, activitati culturale, ecologizare, intreceri sportive, drumetii,excursii scolare e.t.c .

Scoala gimnaziala Sieut cuprinde:

  1. 1 sala de sport
  2. 1 biblioteca
  3. 2 sali de clasa pentru invatamant primar
  4. 4 sali de clasa pentru invatamant gimnazial
  5. 2 laboratoare de informatica si biologie
  6. 2 sali de clasa pentru invatamant prescolar
  7. 1 sala profesorala
  8. 1 sala contabilitate
  9. 1 sala directiune + secretariat
  10. 1 salita pentru arhiva
  11. 1 sala pentru materiale didactice
  12. coridoare
  13. scoala dispune de o curte neasfaltata ( cu iarba
    o baza sportiva betonata cu teren de fotbal)
  14. incinta este imprejmuita
  15. incalzirea se face cu lemne prin sobe
  16. grupurile sanitare sunt vechi, separate de cladirea scolii

CORP PROFESORAL

In cadrul scolii noastre toate cadrele didactice sunt calificate, titulare sau suplinitoare. Fiecare dintre ele da dovada de o buna pregatire profesionala si didactica, in urma studiilor absolvite de fiecare in parte., Avem atat cadre didactice debutante cat si cadre didactice de gradul II si gradul I.

Acoperirea disciplinelor cu cadre didactice se face astfel:

  1. 5 educatoare calificate:
    Sieut - 1 educatoare
    Sebis - 2 educatoare
    Rustior - 1 educatoare
    Lunca - 0 educatoare
  2. 8 invatatori calificati:
    Sieut - 1 invatatori
    Sebis - 3 invatatori
    Rustior - 1 invatatori
    Lunca - 2 invatatori
  3. 14 profesori calificati:
    Sieut - 7 profesori
    Sebis - 7 profesori
  4. Numar de schimburi:
    un singur schimb
  5. Procentul navetisti:
    din totalul de 27 cadre didactice, 10 sunt navetiste, adica 37%.
  6. Relatia in colectiv:
    la nivelul colectivului de cadre didactice se leaga relatii ierarhice de subordonare fata de conducerea scolii, de colaborare intre cadrele didactice. Atat la nivelul relatiilor cu echipa manageriala cat si cu intreaga echipa de cadre didactice se leaga relatii colective de respect, intelegere, cooperare , ajutor reciproc, munca in echipa si demnitate. Intreg colectivul de cadre didactice da dovada de profesionalism, implicare si intelectualitate. Intre cele patru scoli aflate la nivel de comuna relatiile existente sunt de cooperare, indrumare, colaborare, control si implicare.
  7. Limba de predare:
    romana
  8. Limbi moderne:
    limba franceza
    limba engleza
  9. Personal didactic auxiliar:
    0,50 norma contabil-sef
    0,50 norma secretar
  10. Personal nedidactic:
    5

PERSONAL DIDACTIC

  1. Socaciu Livia - educatoare
  2. Jula Delia - educatoare
  3. Horga Dana - educatoare
  4. Dumbravan Gabriela - educatoare
  5. Nemes Alexandrina - educatoare
  6. Pantea Ignat - învăţător
  7. Pantea Ignat Jr. - învăţător
  8. Zagrai Maria - învăţător
  9. Ursa Ioan - învăţător
  10. Zbanca Viorica - învăţător
  11. Fiscutean Dorina - învăţător
  12. Creta Dumitru-Florin - învăţător
  13. Creta Albin - învăţător
  14. Matei Liliana - profesor Romana
  15. Maties Doru - profesor Ed.Fizica
  16. Neagos Ioan - profesor Istorie
  17. Bartes Iulia-Maria - profesor Matematica
  18. Balas Iuliu - profesor Religie
  19. Fiscutean Iosif-Calin - profesor Ed.Fizica
  20. Fiscutean Vasile - profesor Biologie, Ed.Tehnologica
  21. Oltean Ilie - profesor Matematica
  22. Nicoara Dorel - profesor Informatica
  23. Nicoara Viorica - profesor Chimie
  24. Handrea Liliana - profesor Romana
  25. Gherasim Ion - profesor Biologie
  26. Moldovan Ileana - profesor Franceza
  27. Bota Maria - profesor Engleza

ORAR 2013 - 2014

Scoala Gimnaziala Sieut
Clasele 0-IV

ORA CLASA LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI
1 Clasa Pregatitoare DP CLR CLR ED.FIZICA MEM
2 CLR MEM MEM RELIGIE CLR
3 MM AVAB AVAB MEM DP
4 MM ED.FIZICA CLR ED.PT.SANATATE
5 L.FRANCEZA
1 A I-a CLR CLR CLR ED.FIZICA MEM
2 CLR CLR CLR RELIGIE CUN.MEDIULUI
3 MM AV(AB.PRACTICE) MEM MEM DP
4 AV(DESEN) ED.FIZICA CLR ED.PT.SANATATE
5 L.FRANCEZA
1 A II-a CLR CLR CLR CLR CLR
2 MEM CLR MEM MEM MM
3 L.FRANCEZA MEM CUN.MEDIULUI ED.FIZICA AV
4 DP AB.PRACTICE MM RELIGIE ED.PT.SANATATE
5 ED.FIZICA
1 A III-a L.ROMANA L.ROMANA L.ROMANA L.ROMANA L.ROMANA
2 MATEMATICA MATEMATICA MATEMATICA MATEMATICA MUZICA SI MISCARE
3 ED.CIVICA L.FRANCEZA STTINTE ED.FIZICA ARTE VIZUALE
4 AB.PRACTICE JOC SI MISCARE RELIGIE ED.PT.SANATATE
5 ED.FIZICA L.FRANCEZA
1 A IV-a L.ROMANA L.ROMANA L.ROMANA L.ROMANA L.ROMANA
2 MATEMATICA MATEMATICA MATEMATICA MATEMATICA MUZICA SI MISCARE
3 ED.CIVICA L.FRANCEZA STIINTE ED.FIZICA ARTE VIZ. SI AB.PRACT.
4 GEOGRAFIE ISTORIE JOC SI MISCARE RELIGIE ED.PT.SANATATE
5 ED.FIZICA L.FRANCEZA

Scoala Gimnazaiala Sieut
Clasele V-VIII

ORA CLASA LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI
1 V L.ROMANA L.ENGLEZA L.ROMANA RELIGIE GEOGRAFIE
2 ED.PLASTICA L.ROMANA MATEMATICA L.FRANCEZA INFORMATICA
3 BIOLOGIE L.ROMANA ISTORIE L.ENGLEZA ED.TEHNOLOGICA
4 MATEMATICA L.FRANCEZA ED.FIZICA L.ROMANA MATEMATICA
5 C.O MATEMATICA ED.MUZICALA
6 ED.FIZICA
1 VI MATEMATICA MATEMATICA GEOGRAFIE L.FRANCEZA INFORMATICA
2 BIOLOGIE L.ENGLEZA ED.PLASTICA L.ENGLEZA ED.MUZICALA
3 L.ROMANA ISTORIE L.ROMANA L.ROMANA MATEMATICA
4 FIZICA L.ROMANA MATEMATICA BIOLOGIE FIZICA
5 ED.FIZICA L.FRANCEZA ED.TEHNOLOGICA RELIGIE
6 C.O ED.FIZICA
1 VII BIOLOGIE L.FRANCEZA MATEMATICA CHIMIE MATEMATICA
2 L.ROMANA MATEMATICA ISTORIE L.ROMANA CHIMIE
3 ED.PLASTICA L.ENGLEZA ED.FIZICA L.FRANCEZA ED.MUZICALA
4 ED.FIZICA CULT.CIVICA L.ROMANA L.ENGLEZA GEOGRAFIE
5 MATEMATICA L.ROMANA FIZICA BIOLOGIE INFORMATICA
6 C.O ED.TEHNOLOGICA RELIGIE FIZICA
1 VIII MUZICA/DESEN L.ROMANA ED.FIZICA L.ROMANA CHIMIE
2 MATEMATICA L.FRANCEZA L.ROMANA CHIMIE MATEMATICA
3 FIZICA MATEMATICA MATEMATICA RELIGIE INFORMATICA
4 L.ROMANA L.ENGLEZA ISTORTIE L.FERANCEZA C.O
5 BIOLOGIE ISTORIE GEOGRAFIE L.ENGLEZA FIZICA
6 ED.FIZICA GEOGRAFIE L.LATINA ED.TEHNOLOGICA CULT.CIVICA

Scoala Gimnaziala Sieut
Structura Rustior

ZIUA CLS.PRGATITOARE CLASA A II-a CLASA A III-a CLASA A IV-a
LUNI 1
2
3
4
CLR
AVLM
ED.FIZICA
DP
L.ROMANA
ED.MUZICALA
ED.FIZCA
ED.PLASTICA
L.ROMANA
ED.MUZICALA
ED.FIZICA
ED.PLASTICA
MATEMATICA
ED.MUZCALA
ED.FIZICA
ED.PLASTICA
MARTI 1
2
3
4
MEM
CLR
ED.FIZICA
RELIGIE
L.ROMANA
MATEMATICA
ED.FIZICA
RELIGIE
L.ROMANA
MATEMATICA
ED.FIZICA
RELIGIE
L.ROMANA
L.ROMANA
ED.FIZICA
RELIGIE
MIERCURI 1
2
3
4
5
CLR
CLR
MEM
DP
/
MATEMATICA
L.ROMANA
L.ROMANA
ED.TEHNOLOGICA
FRANCEZA
MATEMATICA
L.ROMANA
ED.TEHNOLOGICA
FRANCEZA
MATEMATICA
ISTORIE
L.ROMANA
ED.TEHNOLOGICA
JOI 1
2
3
4
5
CLR
MEM
MM
/
/
MATEMATICA
MATEMATICA
L.ROMANA
L.ROMANA
FRANCEZA
MATEMATICA
L.ROMANA
LECTURA
FRANCEZA
MATEMATICA
L.ROMANA
STIINTE
ED.CIVICA
VINERI 1
2
3
4
5
MEM
AVLM
FRANCEZA
MM
/
LECTURA
C.MEDIULUI
CONSILIERE
OPTIONAL
/
ED.CIVICA
STIINTE
CONSILIERE
OPTIONAL
/
LECTURA
L.ROMANA
GEOGRAFIE
CONSILIERE
OPTIONAL

Scoala Gimnaziala Sieut
Structura Sebis
Clasele pregatitoare - VIII

CLASA LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI
PREGATITOARE CLR
MEM
MM
AVAP
CONSILIERE
CLR
MEM
DP
ED.FIZICA
/
MEM
CLR
DP
LB.FRANCEZA
/
MEM
MM
AVAP
CLR
/
CLR
ED.FIZICA
RELIGIE
OPT.ACT.SPORTIV
/
I CLR
MEME
MM
AVAP
CONSILIERE
CLR
CLR
MEM
ED.FIZICA
/
MEM
CLR
CLR
LB.FRANCEZA
MEM
MM
AVAP
CLR
CLR
DP
ED.FIZICA
RELIGIE
OPT.ACT.SPORTIV
II AB.PRACTICE
LB.ROMANA
MATEMATICA
/
/
LECTURA
LB.ROMANA
ED.FIZICA
MATMATICA
OPT.ACT.SPORTIV
MUZICA
MATEMATICA
LB.ROMANA
RELIGIE
/
LB.ROMANA
LB.ROMANA
MATEMATICA
ED.FIZICA
CONSILIERE
DESEN
CUN.MEDIULUI
LB.ROMANA
LB.ROMANA
/
III LB.ROMANA
LB.FRANCEZA
ED.CIVICA
ED.MUZICALA
CONSILIERE
ED.FIZICA
LB.ROMANA
LB.ROMANA
MATEMATICA
ED.PLASTICA
RELIGIE
MATEMATICA
STIINTE
LB.ROMANA
AB.PRACTICE
MATEMATICA
LB.ROMANA
LB.ROMANA
LB.FRANCEZA
/
OPT.ACT.SPORTIV
MATEMATICA
ED.FIZICA
LECTURA
/
IV ED.TEHNOLOGICA
LB.ROMANA
MATEMATICA
GEOGRAFIE
/
LECTURA
LB.ROMANA
ED.FIZICA
MATEMATICA
OPT.ACT.SPORTIV
MUZICA
MATEMATICA
LB.ROMANA
RELIGIE
LB.FRANCEZA
ED.CIVICA
LB.ROMANA
MATEMATICA
ED.FIZICA
CONSILIERE
DESEN
STIINTE
LB.ROMANA
ISTORIE
LB.FRANCEZA
V BIOLOGIE
ISTORIE
LB.ROMANA
MATEMATICA
LB.ENGLEZA
ED.TEHNOLOGICA
ED.FIZICA
MATEMATICA
LB.ROMANA
ORA EDUCATIVA
LB.FRANCEZA
LB.ROMANA
MATEMATICA
OPT.ACT.SPORTIVA
LB.ENGLEZA
MATEMATICA
LB.ROMANA
LB.ROMANA
DESEN
ED.FIZICA
RELIGIE
LB.FRANCEZA
MUZICA
GEOGRAFIE
/
VI LB.ROMANA
MATEMATICA
ISTORIE
BIOLOGIE
/
/
MATEMATICA
LB.ROMANA
ED.FIZICA
OPT.ACT.SPORTIVA
FIZICA
/
LB.ROMANA
ED.TEHNOLOGICA
LB.FRANCEZA
MATEMATICA
LB.ENGLEZA
DESEN
BIOLOGIE
ED.FIZICA
FIZICA
LB.ROMANA
MATEMATICA
/
LB.FRANCEZA
RELIGIE
GEOGRAFIE
LB.ENGLEZA
ORA EDUCATIVA
MUZICA
VII ISTORIE
BIOOLGIE
MATEMATICA
LB.ROMANA
FIZICA
ED.FIZICA
ED.CIVICA
ORA EDUCATIVA
LB.ROMANA
MATEMATICA
DESEN
RELIGIE
ED.TEHNOLOGICA
MATEMATICA
LB.ROMANA
LB.FRANCEZA
FIZICA
OPT.ACT.SPORTIVA
LB.ROMANA
MATEMATICA
BIOLOGIE
CHIMIE
LB.ENGLEZA
ED.FIZICA
MUZICA
GEOGRAFIE
LB.FRANCEZA
CHIMIE
LB.ENGLEZA
/
VIII MATEMATICA
LB.ROMANA
ISTORIE
BIOLOGIE
ISTORIE
ED.CIVICA
LB.ROMANA
MATEMATICA
ED.FIZICA
GEOGRAFIE
FIZICA
LB.LATINA
MATEMATICA
ED.TEHNOLOGICA
LB.FRANCEZA
LB.ROMANA
LB.ENGLEZA
MUZICA SI DESEN
BIOLOGIE
ED.FIZICA
FIZICA
MATEMATICA
LB.ROMANA
CHIMIE
LB.FRANCEZA
RELIGIE
GEOGRAFIE
LB.ENGLEZA
ORA EDUCATIVA
ENGLEZA

Scoala Gimnaziala Sieut
Structura Lunca
Clasele pregatitoare - IV

CLASA LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI
PREGATITOARE ED.FIZICA
CLR
AV
DP
RELIGIE
ED.FIZICA
MEM
CLR
CLR
CLR
MEM
DP
CLR
MEM
MM
/
MEM
AV
LB.FRANCEZA
MM
I ED.PLASTICA
ED.FIZICA
LB.ROMANA
LB.ROMANA
ED.FIZICA
RELIGIE
LB.ROMANA
LB.ROMANA
MATEMATICA
MATEMATICA
CUN.MEDIULUI
AB.PRACTICE
MATEMATICA
LB.ROMANA
LB.ROMANA
ED.MUZICALA
MATEMATICA
LECTURA
ED.MUZICALA
LB.FRANCEZA
II LB.ROMANA
ED.FIZICA
MATEMATICA
ED.PLASTICA
ED.FIZICA
RELIGIE
LB.ROMANA
AB.PRACTICE
LB.ROMANA
MATEMATICA
LB.ROMANA
OPTIONAL
LB.ROMANA
MATEMATICA
MATEMATICA
C.O
LB.ROMANA
STIINTE
ED.MUZICALA
LECTURA
III ED.FIZICA
LB.ROMANA
LB.ROMANA
LB.FRANCEZA
RELIGIE
ED.FIZICA
MATEMATICA
LB.ROMANA
MATEMATICA
MATEMATICA
LB.ROMANA
STIINTE
ED.PLASTICA
MATEMATICA
LB.ROMANA
ED.CIVICA
OPTIONAL
LECTURA
LB.FRANCEZA
AB.PRACTICE
MUZICA
C.O.
IV LB.ROMANA
ED.FIZICA
STIINTE
LB.FRANCEZA
ED.FIZICA
RELIGIE
MATEMATICA
GEOGRAFIE
OPTIONAL
LB.ROMANA
LB.ROMANA
MATEMATICA
ISTORIE
ED.PLASTICA
LB.ROMANA
MATEMATICA
LB.ROMANA
ED.CIVICA
MATEMATICA
LECTURA
ED.MUZICALA
LB.FRANCEZA
C.O.

DISCIPLINE OPTIONALE

  1. Informatica clasele V-VIII - Nicoara Dopel
  2. Activitate sportiva jocuri de miscare - sanius Sebis - Fiscutean Iosif Calin

ACTIVITATI EXTRACURRICULARE

  • Excursii in judet si in afara judetului
  • Serbari scolare
  • Festivitati cu ocazia zilei de 1 Decembrie - 1 Iunie
  • Halloween
  • 8 martie